Přijímač bezdrátových prvků standardu EnOcean

Zařízení REON-WE-MOD je převodníkem (gateway), který přijímá bezdrátový signál od prvků komunikačního standardu EnOcean. Přijatá data dále převádí do komunikačního protokolu MODBUS RTU. Převodník je navržen pro široké spektrum prvků s bezdrátovou technologií EnOcean.

Nejčastější uplatnění nachází především v aplikacích pro měření teplot v objektu,sledování okenních kontaktů a vypínačů.
Vzhledem k využívané bezdrátové technologii najde toto řešení uplatnění v objektech, kde je již zahájen provoz, nebo nemůže být vytvořena nová kabeláž, případně jedná-li se o dočasné nájemní prostory a vlastník si zařízení a prvky chce jednoduše přenést.

Klíčové vlastnosti

  • Příjem bezdrátových teplotních čidel, teplotních čidel s vlhkostí, okenních a
    dveřních kontaktů, spínačů, vypínačů a dalších prvků s protokolem EnOcean
  • Komunikace RS 485 MODBUS RTU
  • Jednoduchá implementace bezdrátových prvků EnOcean bez nákladů na kabeláž
  • Dodáváno s aplikací EnOcean Tools pro jednoduché připojení prvků a následnou správu prvků  (výrobní čísla, funkce, síla signálu a dalších)
  • Jednoduchá montáž do rozváděče s výsuvnými konektory


Aplikace EnOcean Tools

Pro jednoduchou správu veškerých prvků obsluhovaných převodníky jsme připravili nástroj pomocí kterého lze jednoduše připojit, nebo odpojit prvky, sledovat jejich stavy, hodnoty, komunikační intervaly a sílu signálu. Při instalaci více převodníků nástroj umožňuje sledovat a porovnávat na který převodník má každý z prvků lepší signál a následně jej tomu přiřadit. Jednotlivé prvky lze přiřazovat pomocí výrobního čísla na pozice ručně, nebo jednoduše automaticky.


Soubory ke stažení